FAQ

Pytania i informacje ogólne

Produkty dystrybułowane przez Ekopharm są dostępne w aptekach lub aptekach internetowych, możesz sprawdzić listę aptek pod linkiem: Apteki.

Proszę natychmiast zaprzestać stosowania produktu i skonsultować reakcję z dermato;ogiem. Przede wszystkim proszę przyjąć nasze przeprosiny za niedogodności. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były jak najbardziej bezpieczne, starannie dobierając nasze składniki i przeprowadzając dogłębne badania toksykologiczne na każdej z naszych formuł. Niemniej jednak, każda osoba i każdy typ skóry jest wyjątkowy i dlatego mogą wystąpić reakcje na niektóre składniki. Prosimy również o opisania problemu office@ekopharm.pl i kontakt z INFOLINIĄ 600 41 7585.

W USA w Laboratorium ABT.

We Francji w Laboratorium Isispharma.

Firma Ekopharm dba o wpływ na środowisko. Dlatego regularnie dbamy o to, aby nasze działania i decyzje dotyczące opakowań miały jak najmniejszy wpływ na środowisko. Współpracujemy z naszymi dostawcami, aby zapewnić, że nasze opakowania są rzeczywiście przyjazne dla środowiska i że chronią nasze formuły, a także Twoje bezpieczeństwo. Regularnie przeprowadzamy audyty w pomieszczeniach naszych dostawców, aby ocenić ich procesy produkcyjne i procesy gospodarowania odpadami. Stopniowo usunwamy również ulotki z produktów i planujemy całkowicie je ograniczyć wyłącznie do niezbędnych (wymuszonych przex prawo). Nasi dostawcy zastąpują tuby PET przez rPET (recykling) w 2020 roku. W porównaniu z nową produkcją, przetwarzanie pet z recyklingu zmniejsza zużycie energii o 50%.

Firma Ekopharm nie sprzedaje żadnych produktów, których składniki zostały testowane na zwierzętach.

Wszystkie produkty są wykonane z najwyższym szacunkiem dla zwierząt. Jednak niektóre z naszych produktów zawierają wosk pszczeli lub lanolinę, składniki używane do ich korzystnych zalet na naszej skórze. Lanolina zawarta w naszych produktach pochodzi z naszej Stella, specjalizującej się w transformacji i oczyszczaniu lanoliny. Jest ultraczysty i nie ma dodatkowych zanieczyszczeń dzięki unikalnemu procesowi oczyszczania. Materiał jest on pobierany z wełny owczej.

Firma Ekopharm NIE przetwarza i NIE udostępnia żadnych danych osobowych.

Chociaż wszystkie nasze porady są wynikiem naszej wiedzy, nie mogą zastąpić diagnozy medycznej. W razie najmniejszych wątpliwości należy jak najszybciej skontaktować się z dermatologiem.

Dziękujemy za zainteresowanie naszym laboratorium i naszymi produktami.

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami bezpośrednio – INFOLINIA 600 41 7585.
Z przyjemnością pomożemy Ci w Twoich obawach.

Pytania i informacje o Kelo-cote

Najlepiej rozpocząć stosowanie KELO-COTE® niezwłocznie po wygojeniu się rany gdy nie ma już strupów lub po usunięciu szwów. Przy oparzeniach musisz poczekać, aż skóra się zagoi.

Zaawansowana formuła KELO-COTE® została opracowana w celu poprawy fizjologicznego i kosmetycznego wyglądu blizny. Blizna stanie się mniej widoczna.

Tak, KELO-COTE® nadaje się do stosowania u dzieci.

Zalecany minimalny czas stosowania KELO-COTE® wynosi od 60 do 90 dni. Jeśli po 90 dniach nadal zauważysz poprawę, możesz kontynuować stosowanie. W przypadku starszych blizn prawdopodobnie będziesz musiał kontynuować ponad 90 dni.

KELO-COTE® UV (Solaire) plaster silikonowy ma ochronne filtry przeciwsłoneczne SPF30. Można również na plaster KELO-COTE® w żelu/spray’u po wyschnięciu, nakładać inne kremy z filtrami UVA/UVB. Produkty są wodoodporne. Ważne jest aby chronić blizny przed niepożądanym działaniem promieni słonecznych.

Spray i żel KELO-COTE® są bezbarwne i niewidoczne po wyschnięciu. KELO-COTE® UV jest lekko mętny przez dodane filtry UV.

KELO-COTE® pomaga zapobiegać tworzeniu się blizn przerosłych, ale ważne jest, aby używać go natychmiast po zamknięciu rany lub usunięciu szwów.

KELO-COTE® jest najbardziej skuteczny w przypadku nowych blizn do 2 lat. Istnieją pewne dowody na to, że produkt może być skuteczny na blizny w wieku powyżej 4 lat.

TAK, KELO-COTE® nadaje się do użytku zewnętrznego na twarzy i ciele. Unikaj bezpośredniego kontaktu z oczami, błonami śluzowymi, oparzeniami trzeciego stopnia i otwartymi ranami.

KELO-COTE® to unikalny plaster silikonowy w żelu o zaawansowanej formule, który łatwo nakłada się bezpośrednio na bliznę i szybko wysycha przyklejając się do blizny. Można go stosować na stawy i nie ogranicza ruchów. Formuła KELO-COTE® zapewnia okluzję oraz idealne przyleganie do blizny, w przeciwieństwie do tradycyjnych plastrów, które często odklejają się i powodują maceracje skóry w miejscu przyklejenia. Tradycyjne plastry silikonowe mogą być mniej wygodne do nakładania, szczególnie na stawy i mogą ograniczać ruch. KELO-COTE® jest również przezroczysty i będzie mniej widoczny niż plastry na odsłoniętych obszarach. Wreszcie KELO-COTE® nie wymaga usuwania/zmywania – złuszcza się wraz z naskórkiem po 12 godzinach – jest bardzo wygodny w używaniu. Wybór plastra silikonowego w żelu KELO-COTE® zamiast tradycyjnego jest oczywisty.

TAK, KELO-COTE® jest wodoodporny.

TAK, ale upewnij się wcześniej, że plaster już wysechł.

Jeśli nałożysz bardzo cienką warstwę, jak zalecono w instrukcji użycia, wykazano, że wysycha w ciągu 5 minut *. Jeśli tak nie będzie, oznacza to, że użyłeś za dużo produktu i zaleca się zetrzeć nadmiar. * Dane z Testu/Badania na 10 pacjentach. *Test/Badanie na 10 pacjentach, aplikacja bardzo małej ilości, jak zalecamy w instrukcji użycia.

Możesz kupić KELO-COTE® plaster silikonowy w żelu, plaster silikonowy za filtrami UVA/UVB SPF30 (do blizn narażonych na działanie promieni słonecznych – zwłaszcza na twarzy) oraz plaster silikonowy w spray’u do blizn dużych rozmiarów i wrażliwych na dotyk. Zobacz poniższy link prowadzący do wyszukiwarki aptek oraz aptek internetowych na stronie firmy Ekopharm.pl wyłącznego dystrybutora KELO-COTE® w Polsce

KELO-COTE® nadaje się do blizn keloidowych, przerosłych i oparzeniowych.

Wersja w sprayu jest przeznaczona do blizn, które są większe i bardziej nierówne. Nadaje się również do blizn wrażliwych na dotyk, takich jak blizny po oparzeniu. Spray jest również bardziej higieniczny w użyciu, ponieważ nie trzeba dotykać blizny.

Zaleca się stosowanie dwa razy dziennie (rano i wieczorem) – w celu zapewnienia ochrony na bliznę w dzień i w nocy. 24H

W przypadku tubek 6 g i 15 g przed pierwszym użyciem należy przeciąć sam koniec tuby czystą parą nożyczek. W przypadku 60 g wystarczy oderwać folię. Pamiętaj, aby ponownie nałożyć korek po użyciu.

Skóra składa się z trzech warstw, zewnętrznej cienkiej warstwy naskórka, grubszej warstwy środkowej: skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Naskórek składa się w dużej mierze ze zrogowaciałych komórek, stale łuszczących się i stanowi warstwę ochronną dla skóry właściwej zawierającej naczynia krwionośne, nerwy i gruczoły skórne. Kelo-cote® przytwierdza się trwale właśnie do tej zrogowaciałej warstwy i wraz z nią złuszcza się po około 24 godzinach.

Skóra jest największym organem, stanowiącym około 15% wagi ciała. Ochrania ona organizm przed infekcjami oraz innymi negatywnymi bodźcami środowiska zewnętrznego. Skóra ponadto zapobiega odwodnieniu, służy do wydalania gazów, osłania organy wewnętrzne i reguluje temperaturę ciała.

Kelo-cote jest to bezbarwny i bezzapachowy szybko wysychający żel, który tworzy trwałą wodoodporną, przepuszczającą powietrze błonę, na skórze, która działa ochronnie jak sama skóra. Ta błona pozwala zmiękczyć, spłaszczyć, wygładzić bliznę, nawilżając i uelastyczniając skórę w okolicy blizny. Udowodniono też, że Kelo-cote zmniejsza odbarwienie skóry w okolicy blizny oraz łagodzi uczucie swędzenia.

Kelo-cote posiada opatentowaną formułę, składającą się z biologicznie nieszkodliwych, nie-reaktywnych związkach silikonowych, a dokładnie polisilixanaów, dwutlenku węgla, i szybko ulatniającego się silikonu, przyspieszającego wysychanie i tworzenie się samoprzylepnej błony. Ze względu na swoją neutralność, Kelo-cote można używać u dzieci i osób o wrażliwej skórze.

Kelo-cote szybko wysycha tworząc wodoodporną, przepuszczającą powietrze błonę, która działa ochronnie jak sam naskórek. Ta błona pozwala stworzyć środowisko sprzyjające normalizacji produkcji kolagenu, nawilżając i uelastyczniając przy tym skórę w okolicy blizny, przez co blizna zostaje zmiękczona, spłaszczona, wygładzona.

Minimalny okres stosowania Kelo-cote® wynosi 60–90 dni. Większe i starsze blizny mogą wymagać dłuższego okresu leczenia.

Powierzchnię na którą ma być nałożony żel należy umyć i wysuszyć Nałożyć bardzo cienką warstwę żelu I pozostawić do wyschnięcia na powietrzu (4-5minut) Nakładać raz dziennie, dwa w miejscach wycierających się. Najlepsze efekty leczenia uzyskujemy zapewniając 24-godzinny kontakt żelu z blizną. Na wyschnięty żel można nakładać kosmetyki lub odzież uciskową. Jeśli żel nie wyschnie w przeciągu 5 minut została użyta zbyt duża jego ilość. Należy wtedy usunąć nadmiar żelu i pozostawić do wyschnięcia następne 5 minut.

Żel silikonowy Kelo-cote® jest przeznaczony do leczenia starych i nowopowstałych blizn przerosłych i bliznowców, powstałych w wyniku operacji, urazów lub oparzeń. Kelo-cote® stosuje się również w przypadku niektórych blizn zanikowych powstałych w wyniku trądziku lub ospy Kelo-cote® można używać u dzieci i osób o wrażliwej skórze.

Bliznowce (keloid) są to grube, uniesione, zaokrąglone i nieregularne skupiska tkanki bliznowatej, które rozszerzają się poza obszar rany pierwotnej. Często mają ciemne lub czerwone zabarwienie, kontrastując z otaczającą ją skórą. Bliznowce w trakcie powstawania są bolesne i swędzące, często odnawiają się po chirurgicznym wycięciu. Bliznowce mogą tworzyć się w każdym wieku, lecz częściej występują u ludzi młodych między 10-30 rokiem życia oraz ludzi o ciemnej karnacji. Bliznowce mogą nie rozwijać się przez wiele miesięcy od uszkodzenia, mogą również pogarszać się podczas ciąży. Najczęściej tworzą się w okolicach płatów usznych, mostka lub ramienia.

Ten rodzaj blizn jest charakterystyczny dla ludzi młodych, po oparzeniach oraz u ludzi o ciemniej karnacji. Blizny te są zazwyczaj czerwone, pogrubione i uniesione. Dodatkowo może im towarzyszyć swędzenie lub ból ale obszar ich wzrostu przebiega w granicach rany pierwotnej. Blizny przerosłe zazwyczaj rozwijają się w ciągu kilku tygodni od uszkodzenia skóry. Ich wygląd może poprawiać się samoistnie, chociaż proces ten może trwać rok lub dłużej.

Kelo-cote® stał się na całym świecie najbardziej popularnym środkiem po terapii laserowej i jest szczególnie efektywny do zmniejszenia zaczerwienienia, związanego z terapią laserową. Kelo-cote® nie można jednak używać na otwarte rany.

W wielu klinicznych badaniach medycznych udowodniono, że Kelo-cote® spłaszcza, zmiękcza, wygładza blizny przerosłe i bliznowce, dramatycznie zmniejszając odbarwienie i łagodząc świąd.

Kelo-cote posiada wszystkie zalety plastrów silikonowych bez ich wad: alergie na plastry mocujące, trudność w użyciu, i możliwość infekcji bakteryjnych między plastrami i skórą od zawsze były wadami plastrów silikonowych.

Tak, Kelo-cote® jest całkowicie nieszkodliwy i może być stosowany u dzieci i osób o wrażliwej skórze.

Jak dotąd ( około 15 lat) nie zauważono żadnych skutków ubocznych przy stosowaniu Kelo-cote®. Skład Kelo-cote® jest kompletnie kompatybilny z biologią człowieka.

Nie, Kelo-cote® jest bezzapachowy.

Kelo-cote® można stosować tylko na skórę do użytku zewnętrznego. Powinno się unikać bezpośredniego kontaktu z oczami, błonami śluzowymi, oparzeniami 3 stopnia i otwartymi ranami. Kelo-cote® nie powinien być używany na choroby skóry powodujące rany (przerwanie naskórka).

Kelo-cote® można skutecznie stosować na blizny po-trądzikowe lub po ospie. Jednak nie należy stosować Kelo-cote® na aktywny trądzik lub na otwarte rany. Należy najpierw wyleczyć trądzik lub pozwolić, aby rana się zagoiła.

Błona Kelo-cote złuszcza się i odpada w sposób naturalny wraz z naskórkiem w przeciągu 24 godzin od nałożenia. Codzienna higiena powinna więc wystarczyć w celu oczyszczenia skóry z Kelo-cote, nie potrzebne jest specjalne oczyszczanie przed kolejną aplikacją.

Kelo-cote działa na blizny stare jak również nowopowstałe. Najlepsze efekty można osiągnąć, jeśli stosuje się żel w trakcie gojenia się rany. Znakami rozpoznawczymi gojenia się rany jest zaczerwienienie, swędzenie, podrażnienie skóry i powiększanie się blizny. Jeśli te symptomy występują, bez względu na wiek blizny Kelo-cote poprawi jej wygląd.

Niestety Kelo-cote nie działa na blizny wgłębione, ponieważ nie ma on kontaktu ze skórą w tym miejscu. Kelo-cote jest jednak bardzo pomocny po terapii dermabrasion, pilingach oraz terapii laserowej, w celu zredukowania odbarwienia skóry.

Jeżeli widoczna jest infekcja na skórze należy ja wyleczyć przed rozpoczęciem stosowania Kelo-cote . Nie należy stosować żelu Kelo-cote na skórę leczoną innymi lekarstwami. Stosowanie lekarstw na Kelo-cote będzie nieskuteczne ponieważ Kelo-cote stanowi nieprzepuszczalną barierę dla środowiska zewnętrznego.

Wtedy kiedy Kelo-cote jest suchy w dotyku, zwykle po 4-5 minutach. Jeśli nie wysycha po 5 minutach została prawdopodobnie użyta zbyt duża ilość żelu

Kelo-cote nie traci swoich wyjątkowych wartości terapeutycznych jeśli jest szczelnie zakręcony i przechowywany zgodnie z instrukcją.

Kelo-cote można zacząć używać po usunięciu szwów lub po ustąpieniu krwawienia.

Próbki Kelo-cote nie są produkowane.

Kelo-cote jest bezpieczny do użytku w trakcie ciąży zarówno dla matki jak i dziecka.

Nie istnieją znane przypadki alergii na Kelo-cote. Kelo-cote jest substancją nie-reaktywną i niewchłanialną przez skórę. W ukończonych klinicznych badaniach wrażliwości i toksyczności Kelo-cote nie wykazał żadnych reakcji.

Kelo-cote działa bardzo skutecznie na uniesione i odbarwione blizny bez względu na ich wiek. Kelo-cote® pomoże zmiękczyć i wygładzić uniesione blizny i zmniejszy zaczerwienienie oraz odbarwienie związane z blizną. Również złagodzi uczucie swędzenia i podrażnienia w rejonie blizny.

Kelo-cote działa skutecznie na wszystkie rodzaje skóry, bez względu na kolor czy typ.

Nie ukończyliśmy jeszcze badań klinicznych co do skuteczności Kelo-cote® na powiększone pory na twarzy, lecz definitywnie żel Kelo-cote® będzie stanowił barierę dla bakterii, co może w efekcie poprawić ich ogólny wygląd.

Nie. Kelo-cote można stosować tylko zewnętrznie na blizny i zagojone rany, żeby uniknąć blizn.

Nie potrzeba używać plastrów na Kelo-cote. Żel Kelo-cote® przytwierdza się do skóry i tworzy błonę na skórze, której nie trzeba w żaden sposób dodatkowo przyklejać.

Tak. Kelo-cote zmniejsza odbarwienie skóry i eliminuje swędzenie po ugryzieniach owadów.

Tak. Kelo-cote nie jest wchłaniany do organizmu. Kelo-cote® przytwierdza sie jedynie do skóry, która stanowi barierę przed negatywnymi bodźcami zewnętrznymi.

Kelo-cote działa jako bariera dla bakterii i drobnoustrojów. Zwykle, organizm reagując na bakterie poprzez odbarwienie skóry wysyła więcej komórek, zwalczających infekcje w rejon rany.

Tak. Kelo-cote może spowodować tymczasowe uczucie pieczenia w fazie wysychania, przez pierwsze 5 minut.

Jeśli Kelo-cote przypadkowo wejdzie do oczu spowoduje tymczasowe pieczenie ale nie uszkodzi oka, gdyż żel jest neutralny dla organizmu. Oczy same się wypłuczą poprzez łzawienie. Krople do oczu mogą przyspieszyć ten proces samo-oczyszczenia oczu.

Kelo-cote nie szkodzi na włosy w przypadku przypadkowego zetknięcia się z nimi . Efekt Kelo-cote na włosy jest kompletnie neutralny.

Kelo-cote może być bezpiecznie stosowany usta, lecz nie wewnątrz jamy ustnej. Może wtedy nastąpić potrzeba częstszego nakładania żelu.

Pytania i informacje o Isispharma

Po pierwsze, jeśli jesteś zainteresowany tym pytaniem, to dlatego, że czekasz na radosne wydarzenie, a my chcielibyśmy ci pogratulować. Oto lista produktów, które zostały zatwierdzone do użytku przez kobiety w ciąży i karmiące piersią:

Seria Kelo-cote Seria Teen Derm: Teen Derm Hydra, Teen Derm Gel Sensitive, Teen Derm Aqua Ruboril zakres: Aquaruboril, Ruboril Lotion, Ruboril Expert S, Ruboril Expert M, Ruboril Expert Intense, Ruboril Expert 50+, Seria Metroruboril A.Z Secalia: Secalia DS, Secalia Balm, Secalia Ultra, Secalia Shower Cream Sensylia zakres: Sensylia Aqua, Sensylia 24h, Sensylia 24h Légère Urelia zakres: Urelia Gel, Urelia 10 Vitiskin

Zakres Uveblock: Uveblock SPF50+ Mineralny niewidoczny lub barwiony, Uveblock SPF50+ Mleko, Uveblock SPF50+ Spray, Uveblock SPF50+ Spray KidsSalia zakres: Secalia Shower Cream, Secalia DS, Secalia Balm, Secalia UltraUrelia zakres: Urelia Gel, Urelia 10XerolanSuavigel

Zakres uveblock: Uveblock SPF50+ Mineralne niewidoczne lub barwione, Uveblock SPF50+ Mleko, Uveblock SPF50+ Spray, Uveblock SPF50+ Spray KidsSliaa zakres: Krem pod prysznic Secalia, Secalia DS, Balsam Secalia, Seria Secalia UltraUrelia: Urelia Gel, Urelia 10Ruboril zakres: AquaruborilXerolan rangeSuavigel zakres

Seria Teen Derm: Teen Derm Hydra, Teen Derm AquaRuboril zakres: Aquaruboril, Ruboril LotionSeksalia zakres: Secalia DS, Secalia Balm, Secalia Ultra, Secalia Shower CreamIlcapil zakres: Ilcapil KRSensylia zakres: Sensylia Aqua, Zakres Sensylia 24h, Sensylia 24h LégèreUrelia: Urelia Gel, Urelia 10Uveblock zakres: Uveblock SPF 50+ Płyn niewidoczny i barwiony, Uveblock SPF 50+ Mineralne niewidoczne i przyciemniane, Uveblock SPF50+ Mleko, Uveblock SPF 50+ Spray , Uveblock SPF 50+ Spray kidsVitiskin rangeXerolan rangeSuavigel range

Nasze produkty dermatologiczne są sformułowane z syntetycznych i naturalnych ekstraktów, które zostały przetestowane klinicznie pod kątem optymalnego ukierunkowania. Ograniczamy stosowanie zbędnych składników, oferując małe, ukierunkowane i przystępne cenowo asortymenty produktów.

Naszym celem jest opracowanie rozwiązań, które zapewnią opiekę nad konkretnymi zaburzeniami skóry. W związku z tym nie mamy podejścia opartego na płci. Dostarczamy rozwiązania dla wszystkich w oparciu o ich potrzeby.

Dla nas dermokosmetyki muszą być dostępne, oparte na współpracy i przejrzyste. Dlatego ułatwiliśmy Ci kontakt tutaj (formularz kontaktowy redirection vers). Dla wszystkich pytań dotyczących składu naszych produktów, nasz zespół R & D sprawi, że punktem honoru, aby odpowiedzieć na Ciebie.

Skonsultuj się z sekcją Twoja skóra lub nasze rozwiązania, aby dowiedzieć się, który produkt do pielęgnacji skóry lub rutyna najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i typowi skóry.

Prosimy o kontakt na office@ekopharm.pl w temacie Bezpłatne Próbki, w treści e-mail proszę opisać o jakie próbki chodzi.

Zapoznaj się z informacjami o produkcie w sekcji Nasze rozwiązania lub pozwól Iris, naszemu konsultantowi w dziedzinie dermokosmetyków, poprowadzą Cię, klikając małe wyskakujące okno wyświetlane po prawej stronie ekranu.

Masz jeszcze jakieś pytania o produkt?

Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania FAQ
lub zadzwoń na naszą INFOLINIĘ 600 41 7585